Giriş   Kayıt

Hakkımızda

KOKU SANATI

Kişisel merak ile başladığımız Parfüm sektörüne 1998 yılında Batı SEZER-Parfumshop markası olarak katıldık.   Zaman içerisinde parfümleri ve müşterilerimizin parfüm zevklerini büyük bir merakla inceleyerek, onların isteklerini yerine getirmek için kendimizi geliştirdik. Baslangıçta insanlarının kişisel olarak aradığı farklı çeşitlerde parfümleri bulmak,  tüm parfümleri elde etmek oldukça zor ve maliyetliydi. 

Müşterilerimizle kurduğumuz dialoglarla onlarla fikirler ve bilgiler paylaşarak parfümleri daha iyi tanımaya, daha da iyi bir hizmet verebilmek içiçin geniş yelpazeli bir parfüm kreasyon butiği oluşturmaya karar verdik.   O yıllarda piyasada genel olarak bilinen sadece belli firmaların hâkim olduğu sayıları yüzleri geçmeyecek parfüm çeşidi bulunuyordu. Bu sayıyı elde ettikten sonra amacımızın sadece bu sayıya ulaşmak olmadığına karar verdik. Çünkü parfümü tanıdıkça onun bir ticaret değil bir sanat olduğunu ve her gün geliştiğini öğrendik. Parfümü başlı başına inceleyip, onu sıradanlıktan çıkartıp parfüm sanatı olarak ele aldık.

Dünyayı gezerek, onun nereden geldiğini, nasıl üretildiğini, nasıl işlendiğini ve en önemlisi olarak nasıl sunulduğunu inceledik. İnsanların aradığı her türlü parfümü bulabileceği,  ‘’aradığım kokuyu hiçbir yerde bulamamıştım. Burada varmış’’ sözünü oldukça çok duyarak günümüze kadar geçen sürede geniş bir parfüm kreasyonu çeşidine sahip olmayı başardık. Parfüm sunumun parfümü satmaktan daha önemli olduğunu, insanların kokuyu almadan önce onları tanımasını ve üzerlerinde yargılamaları gerektiğini öğrendik. Ayrıca büyük mağazalarda ya da dev reklam kampanyalarıyla firmaların sizi rengârenk ambalajlarla kendinizi özel hissettirmeye çalışarak, beyninizin yıkanmasının bir karşıtı olarak size bir parfümün öncelikle gerçekten nasıl tanıtılması ve sunulması gerektiğini öğrendik.

Parfüm ve çevre için doğal ambalajlar kullanarak tekrar dönüşebilen doğal hammaddelerden oluşan ürünleri kullandık.  Her yerde market zincirleri gibi açılan parfümeriler gibi değil, müşterilerimizle zevkle ilgilenebileceğimiz onların hayal dünyasına inerek aradığı parfümü bulmayı hedefleyen bir butik tasarlardık. Şimdi bir butik parfümeri hayal edin, Parfüm sanatını tüm incelikleriyle görebileceğiniz, Satın alma baskısı olmadan parfümleri koklayarak rahatça dokunabileceğiniz, onlarla duyusal temasta bulunup keşfedebileceğiniz, Sıcak bir atmosfer ve konfor içinde kahvenizi yudumlayarak acele etmeden parfümleri keşfedebileceğiniz, Tüm çalışanların mutlu ve çalışmak için istekli olduğu, en önemlisi sizin parfüm hayal dünyanıza bilgisi ve tecrübesiyle fevkalade rahatlıkla inebilen tüm stratejik kararları birkaç saniyede alan ve patronu olmayan personelin olduğu, 2000in üzerinde barındırdığı özel parfüm kreasyon çeşidi ile, arayıp  bulamayacağınız hiçbir kokunun olmadığı, her ay güncellenen en yeni parfümlerin bulunduğu, Bir butik hayal edin, Kokular ve grupları hakkında ayrıntılı bilgiyi rahatça alabileceğiniz ve kokuları algılayabileceğiniz, Tüm parfümlerin uluslar arası IFRA standartlara uygun olarak üretildiği ve ithal edildiği ve sağlık bakanlığının koyduğu şartlara harfiyen uyarak geniş kapasitede üretim yapabildiği Bir butik….

Şimdi hayal etmeyi bir kenara bırakın ve Batı Sezer-ParfumShop un özel parfüm kreasyon butiğine gelin..

Unutmayın parfüm seçmek için acele etmeyin. Sizi boş zamanlarınızda bekliyoruz...